Yenigüç: Siyasette değişimi meclise girecek gençler sağlayacak

SÖZKIBRIS/ÖZEL

TDP Milletvekili adayı Mustafa Yenigüç, rejimin siyasette emeklilik alışkanlığını getirdiğine dikkat çekerek, “Rant çevreleriyle partilerdeki bazı elitler siyasi mekanizmayı ele geçirdiler ve siyaseti meslek haline dönüştürdüler. Bu değişimi meclise girecek gençler sağlayacak” dedi.

TDP Milletvekili adayı Mustafa Yenigüç, Mayıs TV’de yayınlanan “Son Nokta” programında gündemi değerlendirdi. Yenigüç, ülkenin sağlık, eğitim ve ekonomik anlamda tam bir yıkım içinde olduğuna işaret ederek, “Bu değişim ve dönüşüm, barış dilini kullananların iktidarında sağlanacak” şeklinde konuştu. Türkiye’deki Erdoğan ve AKP rejiminin uyguladığı Post Gerçekçi siyaset sayesinde Türkiye ve KKTC halkının büyük bir çaresizlik içine düştüğünü anlatan Yenigüç, “AKP ve UBP senkronize bir şekilde çalışıyor, bu rejimi de kökten değiştirmek bizim elimizde yeter ki halkımız bize inanıp güvensin” şeklinde konuştu.

“Bugün  büyük süslü laflarla toplumdan oy isteyenler mevcut durumun müsebbibi olduklarını gizlemeye çalışıyorlar” diyen Yenigüç, TDP iktidarında Türkiye ile olan ilişkilerin de doğru zemine oturtularak sorunların aşılabileceğine inanç belirtti.

Ülkenin çok kötü yönetildiğini anlatan Mustafa Yenigüç, değişimin vatandaşın sandığa yansıtacağı iradesiyle değişebileceğini kaydetti. “Vatandaşımızın içinde bulunduğu çıkmaza çok üzülüyoruz ancak umutları kaybetmemek lazım” diyen Yenigüç, kıtlık ekonomisinden kurtulabilmek için göreve geldikleri andan itibaren var güçleriyle çalışacaklarını ifade etti.