Toplumlararası Çocuk Korosu birçok dilde barış şarkıları söyleyecek

KTÖS, Toplumlararası Çocuk Korosu’nun (ICC) 2021-2022 eğitim yılında da çalışmalarına devam edeceğini duyurdu.

Açıklamanın tamamı:

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın (KTÖS),   Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR), Dayanışma Evi (H4C) ve Kıbrıs Rum İlkokul Öğretmenler Sendikası (POED) ile birlikte oluşturduğu Toplumlararası Çocuk Korosu’nun (ICC) 2021-2022 eğitim yılında da çalışmalarına devam edeceğini onurla duyurur.

Toplumlararası Çocuk Korosu’nun temeli, hem Kıbrıs’ta ve dünyada benzer girişimlerin güçlü ve pozitif etkisine, hem de barış kültürü inşasında çocuklara daha fazla vakit ve enerji harcanması gerektiği inancına dayanır. Bizler, Kıbrıs’taki tüm toplumların çocuklarını, birçok dilde birlikte sevgi, barış ve arkadaşlık şarkıları söylerlerken izlemenin ve dinlemenin, barış içinde birlikte yaşama konusunda çok güçlü bir mesaj vereceğine inanıyoruz.

Provalar, Kıbrıs’taki tüm toplumlardan çocukların katılımıyla Ekin 2021’de yeniden başlayacaktır. Provalar, Ekim 2021’den Temmuz 2022’ye kadar haftada bir kez gerçekleştirilecektir. Koro şefleri çocukların birbirleriyle ve şefleriyle olan ilişkilerinde güven oluşturmaya yardımcı olmak adına çeşitli oyunlar ve aktiviteler gerçekleştirilecektir.

Provalar, sıcak atmosferiyle, erişilebilir bir konum olan Dayanışma Evi’nde (Home for Cooperation) her Çarşamba 17:15 – 18:30 arasında, sağlık ve güvenlik koşulları oluşturularak,  gerçekleşecektir. İlk provanın tarihi, ilgili kişilere kişisel olarak iletilecektir.

Ailelere çağrı

5 – 11 yaş grubunda olan çocukların oluşturacağı koromuza https://www.ahdr.info/images/ICC/ICC21/Choir_Application_Students_TUR_2021.pdf linkini tıklayarak formu doldurabilir ve başvuru formunu ahdr@ahdr.info adresine göndererek çocuklarınızı kayıt edebilirsiniz.

Koro şeflerine çağrı

Toplumlararası Çocuk Korosu, 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren koroda çalışmak üzere iki koro şefi (bir Türkçe konuşan ile bir Yunanca konuşan ) aramaktadır. İlgilenen üyelerimizin https://www.ahdr.info/news/151-call-for-choir-conductors linkine tıklayarak başvuru formunu, ahdr@ahdr.info adresine göndermeleri gerekmektedir.