Sonüstün: Bu merhem, kel başta saç çıkarmaz

SÖZKIBRIS/ÖZEL

BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, hükümetin “Mini ekonomik destek paketi” olarak açıkladığı kredileri eleştirerek, “”Bu merhem kel başta saç çıkarmaz” dedi.

BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, Mayıs TV’de yayınlanan “Son Nokta” programında gündemi değerlendirdi. Sonüstün esnaf ve vatandaşın ekonomik olarak açlıkla boğuştuğu bir ortamda bu kesimlerle adeta dalga geçercesine ortaya koyduğu “Mini Ekonomik Destek Paketi” adı altındaki kredi paketlerini eleştirdi ve “ Esnaf ve vatandaş zaten borç batağında ve siz onlara  daha da borçlanarak elinizdeki avucunuzdakinden de olun diyorsunuz” şeklinde konuştu. Ülkede gıda sektörü hariç ticaret yapabilecek tek bir kesimin kalmadığına vurgu yapan Sonüstün, “ Bu merhem kel başta saç çıkarmaz” şeklinde konuştu.

Açıklamalarında, son yaşanan siyasi gelişmeleri de değerlendiren Salih Sonüstün, İspanya’da gerçekleşen Nato zirvesinde Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Anastasiadis ile TC Başkanı Erdoğan’ın basına yansıyan görüntülerinin son derece normal olduğuna vurgu yaparak, “Kimileri Erdoğan ile Anastasiadis niye bir arada? , Akdeniz Oyunlarında Kıbrıs Cumhuriyeti sporcuları ile Türkiyeli sporcular yarışırken neden Kıbrıslı Türk gençler orada yok? Diye sorular soruluyor, bunun yanıtı çok net siz KKTC olarak BM literatüründe bir alt yönetim olarak yer almaktasınız da ondan” dedi.

Sonüstün, görüntüleri eleştiren Türkiye ana muhalefet lideri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise bayrak, fetih ve vatan millet edebiyatı yaparak türbinlere oynadığını kaydetti.

“İki Egemen Devlet” söyleminin bir ütopyadan öteye geçemeyeceğine vurgu yapan Salih Sonüstün, Kıbrıslı Türklerin kurtuluşunun Birleşik Bir Kıbrıs’tan geçtiğini dile getirdi.