Özyiğit: Maarif Vakfı, eğitime başlıyor bu ülke için büyük tehlike

SÖZKIBRIS/ÖZEL

TDP Eski Genel Başkanlarından, KTÖS Eski Genel Sekreterlerinden ve deneyimli eğitimci Cemal Özyiğit, TC Başkanı Erdoğan’a bağlı Maarif Vakfı’nın yeni eğitim yılı itibarıyla KKTC’de eğitim vereceğine dikkat çekerek, bu yapının ülke açısından sakıncalı ve tehlikeli olduğunu belirtti.

TDP Eski Genel Başkanlarından, KTÖS Eski Genel Sekreterlerinden ve deneyimli eğitimci Cemal Özyiğit, Mayıs TV’de yayınlanan “Son Nokta” programında gündemi değerlendi. Özyiğit, KTÖS’ün Atatürk Öğretmen Akademisi konusunda ortaya koyduğu duruşu selamladığına vurgu yaparak, akademinin Kıbrıslı Türklerin verdiği mücadelenin her aşamasında yadsınmaz katkıları olduğunu belirtti. Cemal Özyiğit, “Atatürk Öğretmen Akademisinden yetişen nesilden rahatsızlık duyan Erdoğan ve AKP yönetimi buradaki kuklaları aracılığıyla akademiyi yok etmeye çalışıyorlar buna müsaade etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Özyiğit açıklamalarında eğitim alanında gündemde olan bir tehlikenin de varlığına işaret ederek, Maarif Vakfı adı altında direkt Erdoğan’a bağlı okulun yeni ders yılında tamamen müfredat dışı bir eğitime başlayacağını kaydetti.

“Mağusa bölgesinde faaliyete geçecek bu sözde eğitim kurumu maalesef ne denetlenebilecek ne de KKTC’de uygulanan müfredatı uygulayacak, buralarda bizim  yaşam şeklimiz, kültürümüz ve eğitim anlayışımız dışında bireyler yetiştirilecek”  dedi.