Nazlı: CTP hükümette olacağına UBP olsun, en azından yüzüne gözüne bulaştırdıklarını yargı yoluyla temizleme şansımız oluyor

SÖZKIBRIS/ÖZEL

Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölge Sorumlusu Av. Cansu Nazlı, ülkede “İcraat” diye ortaya konulanların sürekli yargıya taşınmasını benimsememelerine karşın, “ CTP’nin Genel Başkanı Sn. Tufan Erhürman iyi bir hukukçu ve ortaya koyduklarını hukuksal boşlukları değerlendirip sunuyor, oysa UBP ne hukuk ne de yasa ve kural biliyor, bize göre icra makamında CTP yerine UBP olmalı ki yüzüne gözüne bulaştırdıklarını yargı vasıtasıyla temizleme şansımız oluyor” dedi.

Bağımsızlık Yolu Lefkoşa Bölge Sorumlusu Av. Cansu Nazlı, Mayıs TV’de yayınlanan “Son Nokta” programında gündemi değerlendirdi. Nazlı, “Belediyeler Reformu” adı altında meclisten geçirilen yasanın reform değil tepeden inme ve dayatma bir yasa olduğunu kaydetti. “Biz bu ülkede özne olmak istiyorsak AKP ve buradaki işbirlikçilerine karşı mücadele etmek zorundayız” ifadelerini kullanan Nazlı, “Belediyeler Reform Yasasına” karşı mücadelelerinin süreceğini kaydetti. Hiçbir çalışma ve istişare yapılmadan alelacele geçirilen yasanın bir çok sorunu beraberinde getireceğine işaret eden Cansu Nazlı, yasanın görüşülmesi sürecinde ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisinin de tavrını benimsemediklerini ifade etti.

“CTP’nin tavrı biraz sıkıntılı ve seçime yönelik, kısaca şov yaptılar net bir tavırları yok” diyen Nazlı, CTP’nin bu tavrıyla vatandaştan öte seçimi düşündüğünü ispat ettiğini kaydetti. Açıklamalarında Nijerya hükümetinin öğrencilerine yönelik yaptığı çağrıyı da değerlendiren Cansu Nazlı, “ Çağrı sürpriz değil ancak hem endişe verici. Ülke  maalesef TC rejimi ve bir grup  sermayeye teslim edildi, ne kamu eğitimi ne de kamu sağlığı kaldı, bu koşullarda buraya gelen gençlerin eğitim mi aldıkları başka yollara mı yöneldiklerini kontrol eden bir mekanizma yok bu da KKTC imajı açısından hoş olmayan bir durum” şeklinde konuştu. Toplumsal muhalefetin örgütlü bir şekilde TC rejimi ve sermayeye yönelmesi gerektiğine vurgu yapan Nazlı, “Toplumsal yapıyı bozmaya yönelik bu tür hareketlere tepki vermemiz gerekir” dedi.