Murat: Bu ülkeye müdahaleyi UBP çağırıyor

SÖZKIBRIS/ÖZEL

CTP Milletvekili adayı Avukat Aslı Murat, ülkeye müdahaleyi UBP’nin çağırdığına dikkat çekerek, “UBP üretim ve kendi ayaklarımız üzerinde durmamızı hiçbir zaman istemedi, onların derdi biyad edip sürekli Türkiye yönetimlerinden bir şeyler talep etme, CTP iktidarında bu değişecek, Türkiye’yle de diğer ülkelerle de ilişkilerimiz olması gerektiği şekilde saygın bir seviyeye oturtulacak” dedi

CTP Milletvekili adayı Avukat Aslı Murat, Mayıs TV’de yayınlanan “Son Nokta” programında gündemi değerlendirdi. Seçim çalışmalarının çok iyi gittiğini anlatan Murat, “İnsanlarda siyasete bir kırgınlık, ülkelerine karşı ise bir umutsuzluk oluştu bunun baş sorumlusu UBP’dir. Biz bu algıyı yavaş yavaş kırmaya başladığımıza inanıyoruz, 23 Ocak’ta iddia edildiği gibi UBP bu ülkede tek başına iktidar olmayacak, CTP buna izin vermeyecek” şeklinde konuştu.

Başbakan Sucuoğlu’nun söylemleriyle toplumla adeta “dalga geçtiğini” belirten Murat, Sucuoğlu’nun söylemlerinin içi boş ve gerçekleşmesi mümkün olmayan şeyler olduğunu ifade etti. UBP’nin 3 yıllık hükümet döneminde müdahalelere kapı açtığını ve ülkenin iradesini Türkiye’deki rejime teslim ettiğine dikkat çeken Aslı Murat, hayal satmakla ülke gerçeklerinin örtüşmediğini kaydetti.

Sağlıktan eğitime ülkede birçok alanda ciddi sıkıntılar yaşandığını anlatan Murat, CTP’nin Anayasada da belirtildiği gibi kamusal hizmetlerin vatandaşa ulaşması için manifestosunun hazır olduğunu söyledi. Açıklamalarında Cumhurbaşkanı Tatar’ın 2 Devleti çözüm önerisini “Maskaralık” olarak nitelendiren Murat, CTP iktidarında dünyayla kopan ilişkilerin yeniden kurulacağını, Türkiye ile ise karşılıklı kabul edilebilir bir ilişki biçimi geliştirileceğini ifade etti.

“Üretimimizi artırıp AB standartlarını yakalamalıyız, ürettiğimiz ürünleri ise ihraç etmeliyiz ki hem istihdamı hem de gelir düzeyimiz yükselsin” diyen Aslı Murat, Kıbrıslı Türklerin ancak bu şekilde kendi ayakları üzerinde durabilen bir noktaya geleceğini kaydetti. UBP’nin Kıbrıslı Türklerin üretim ve ihraç konusunu her gündeme getirdiğinde dikkatleri başka yönlere çekmeye çalıştığını anlatan Murat, bunun en somut örneğinin hellim konusu olduğunu söyledi. Murat, “UBP bu toplumun güçlenmesini istemiyor, çünkü halk ekonomik anlamda güçlendiğinde yönetemeyeceğini çok iyi biliyor dedi.