KTÖS: Yozlaşmış bu yapı ile mücadele etmeye devam edeceğiz

KTÖS, İnsan Hakları ve Eşitlik Sekreteri Erdoğan Emiroğulları imzası basın açıklaması yaparak, Yeni Bakış yazarlarına destek belirtti.

Açıklamanın tamamı:

29 Haziran 2020 tarihinde meclisten geçerek yürürlüğe giren Bilişim Suçları Yasası, bugün bizlere bir kez daha KKTC yasalarının keyfi, siyasi ve yanlı yürütüldüğünü göstermiştir. Kişisel bilgilerin paylaşımını suç olarak nitelendiren yasa, devlet eli ile “silah” olarak kullanılmaktadır.

Ülkemizde birçok yasa dışı suç ve suç örgütünün kayıtları örtbas edilirken, “LOVE ERDOĞAN” panolarının karalandığı iddiaları üzerine SOL HAREKET mensubu kişilerin telefonlarına el konulmuş ve üzerinden hayli zaman geçmesine rağmen geri verilmemiştir. Son olarak YENİ BAKIŞ Gazetesi’nde devlet eli ile vatandaşlık alma pazarlığının ses kayıtlarının, suçluların ifşa edilmesi maksadı ile paylaşılmasından ötürü, basın çalışanları 6 yıl hapislik istemi ile yargılanması gündemdedir.

Yasaların, tüm dünyada devletleri ileriye taşıyan, suçluluk oranını azaltan, daha güvenli ortam sağlayan hükmü varken; ülkemizde keyfi, siyasi, ve yanlı yürütülmesi kaos sebebidir. Ne yazık ki, muhalefetin de bu konuda sessiz kalması düşündürücüdür.

Yozlaşmış bu yapı ile mücadele etmeye devam edeceğiz. Konu ile ilgili takibi bırakmayacağımızı, gerçek suçluların her zaman karşısında dimdik ayakta olacağımızı kamuoyu ile paylaşırız.

 

Saygılarımızla.

 

 

 

             Erdoğan Emiroğulları

İnsan Hakları ve Eşitlik Sekreteri