Akıncı: Erdoğan yerimizi tayin etmiş oldu

4. Cumhurbaşkanı Mustafa AkıncıTC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın, hakaret ve tehdit dolu açıklamaları için ‘Asla kabul edilemez tavırlar ifadesini’ kullandı

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akıncı, Türkiye’nin, Kıbrıs’ın kuzeyini bir vilayet olarak gördüğünü açıkça ifade ettiiğini belirterek, şunları kaydetti;

Türkiye Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan’ın KKTC Anayasa Mahkemesi ve Başkanını hedef alan saldırgan ve tehdit içeren sözlerini büyük bir üzüntü ve infial içinde izledim.

Asla kabul edilmesi mümkün olmayan bu tavrın, KKTC’yi tanıdığını söyleyen ve üstelik başka devletlerden de bunu talep eden bir makamdan gelmiş olması, durumun vahametini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Kuzey Kıbrıs’ı Türkiye’nin bir vilayeti olarak gördüğünü açıkça ifade eden bu anlayış “Siz bir Fransa değilsiniz “ diyerek de kendince yerimizi tayin etmiş bulunmaktadır.

Altı ay önce seçimlerimize tüm kurumları ile ve her türlü imkanlarını kullanarak açıkca müdahale etmelerinin ne anlama geldiğini artık hala göremeyenler kalmışsa bugün nihayet anlamış olmalıdırlar”

Kaynak: Özgür Gazete