YOK OLUŞA HAYIR!

Sendikal Platform, KKTC ile Türkiye arasında imzalanan “İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması”nı “siyasi içerikli bir dayatma olduğunu” belirterek, anlaşmaya karşı her türlü mücadelenin verileceğini bildirdi. Sendikal Platform, “Yok Oluşa Hayır” sloganı altında basın toplantısı düzenleyerek, İktisadi ve Mali İşbirliği Antlaşması’nı değerlendirdi.
Basın toplantısında platforma üye KTAMS Başkanı Güven Bengihan, DEV-İŞ Başkanı Hasan Felek, BES Başkanı Mustafa Yalınkaya, KOOP-SEN Başkanı Mehmet Ali Güröz, EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç, TEL-SEN Başkanı Tamay Soysan, TIP-İş Başkanı Ahmet Varış, BASIN-SEN Başkanı Ali Kişmir, KTOEÖS Başkanı Selma Eylem ve KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil konuşma yaptı.

Sendika başkanları basın toplantısında anlaşmanın kendi alanlarındaki maddelerine yönelik değerlendirmelerde bulundular. Sendikal Platform adına yapılan açıklamada, TC ile imzalanan son protokolün de toplumu yok oluşa sürüklediği belirtildi, “Genel grev ve direnişle bu protokolün uygulanmasın dur diyeceğiz” dendi.“Ülkemiz satılık değildir, kabul etmiyoruz” görüşünün öne çıktığı açıklamada, Türkiye ile imzalanan “İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması”nın siyasi bir dayatma olduğunu söyledi.