TÜRK-SEN BAŞKAN VEKİLİ ÖZİNAL: KIB-TEK’İ ÖZELLEŞTİREMEYECEKSİNİZ!

Türk-Sen Başkan Vekili Kamil Özinal yazılı açıklamasında “laf ebeliği yaparak Kıb-Tek’ le ilgili bizi yanıltacaklarını sanıyorlarsa yalnızca kendilerini aldatıyorlardır.Şunu bir kez daha hatırlatmak isteriz ki ne dün ne bugün ne de yarın Kib-Tek’ i özelleştiremeyeceğiniz gibi elinizi uzattığınız anda çalışanlar ve halkımızla en güçlü şekilde karşılık göreceğinizi bir kez daha kamuoyuna duyururuz.”ifadelerini kullandı. Özinal açıklamasını şöyle sürdürdü:

Hükümet edenler veya ettiğini iddia edenler Kıb-Tek’ le ilgili doğru ve somut adımlar atmalıdır. Hükümet içinde konuyu bilen de bilmeyen de konuşursa kendileri de ne söylediklerini anlamazlar.

Yalnız şunu bilmelidirler ki laf ebeliği yaparak Kıb-Tek’ le ilgili bizi yanıltacaklarını sanıyorlarsa yalnızca kendilerini aldatıyorlardır.

Acil olarak alınması gereken dizel santrallerle ilgili biz almayacağız, yapmayacağız demeniz aslında gerçek niyetlerinizi ortaya koymaktadır.

Yıllar öncesinden sizlerin hükümet edenlerin kurumun özerk bir yapıya kavuşturulacağı sözlü ve yazılı olarak taahhüt vermenize rağmen ne denli ciddi ve güvenilir olduğunuz halk tarafından bilinen bir gerçektir.

Kıb-Tek çalışanlarının gece gündüz sıcakta ve soğukta elektriğin sağlıklı bir şekilde halkımıza ulaşması için verdiği uğraş gözardı edilemez bir gerçektir.

Sizlerse bu çalışanları takdir edeceğinize olur olmaz yalanlarla maaşlarını manüpüle ederek aklınızca puan kazanmaya çalışmaktasınız.

Şunu bir kez daha hatırlatmak isteriz ki ne dün ne bugün ne de yarın Kib-Tek’ i özelleştiremeyeceğiniz gibi elinizi uzattığınız anda çalışanlar ve halkımızla en güçlü şekilde karşılık göreceğinizi bir kez daha kamuoyuna duyururuz.

Kamil Özinal
Türk-Sen Başkan Vekili