TÜRBANLI ÖĞREMEN KRİZİ !

Kamu Hizmet Komisyonu tarafından 25 Ekim tarihinde Lapta Yavuzlar Lisesi’ne başörtülü öğretmen görevlendirdi. Lapta Yavuzlar Lisesi’nde dün gün boyu sivil ve üniformalı polislerin beklediği öğrenildi. Radyo Mayıs ve Mayıs TV‘ye telefon konuğu olan KTOEÖS Başkanı Selma Eylem yaşananları doğrularken Kamu Hizmet Komisyonu’nun bu atama kararı ile ilgili büyük bir hata yaptığını ,siyasal islamı kadrolaştırmayı asla kabul etmeyeceklerini , bunun toplum mühendisliğinin bir parçası olduğunu söyledi. Selma Eylem her türlü mücadeleyi vereceklerini vurguladı
Polislerin Türkiye Cumhuriyeti elçiliği tarafından gönderildiğini biliyoruz diyen Selma Eylem , “Elçilik bu şekilde kadrolaşma sağlamaya çalışıyor, Kamu Hizmet Komisyonu çok büyük
bir hata yaptı. Gelecek nesillerin çağdaş bireyler olarak yetişmesini isterken, dini sembollerle toplumu bölmeye çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.Selma Eylem , “Bakanlık bu adımına devam etmekte kararlıysa her türlü eylem biçimini kullanacağız , bugün öğretmenler yarın kamu memurları olacak” dedi.
Programa stüdyo konuğu olan KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş ise bu konuyla ilgili her türlü mücadeleye hazırız dedi.Bu bir toplum mühendisliği projesidir diyen Maviş, “Bugün öğretmen yarın Hakim-Savcı olacak.Biz her türlü dini inançlara hoşgörülü bir toplumuz fakat bu mesele din meselesi değildir.Bu öğretmenin öğrencilere doğru bir rol modeli olabilecek bir kılık kıyafet seçip okula gitmesi gerekmektedir.” dedi.
Bu arada Bahsi geçen öğretmenin Hala Sultan İlahiyat Koleji Okul Aile Birliği Başkanı Hikmet Kaynarca’nın yakını olduğu iddia ediliyor. Söz Kıbrıs’ın 3 Ekim tarihli haberinde bahsi geçen öğretmenin bu görevlendirme öncesinde Kamu Hizmeti Komisyonunda olay çıkardığı Başbakan ve Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı’nı AKP’ye şikayet ettiği ve Başbakan’ın da Kamu Hzmeti Komisyonu Başkanı’ndan izahat istediğini yazmıştı.İşte o haber:

https://sozkibris.com/akpden-turbanli-ogretmen-baskisi/