TATAR: GÜLÜMSETİYORUM ,YUMUŞATIYORUM VE KENDİMİ KABUL ETTİRİYORUM BEN

CTP Milletvekili Erkut Şahali’nin ‘Sayın Başbakan ve Şakaları’ başlıklı konuşması, Meclis başkanlığınca ‘Sayın Başbakanın Söylemleri’ diye değiştirildi.

“Her fırsatta esprileriyle bizi gülümseten Sayın Tatar dün dokunulmazlığın kaldırılması konusunda susmayı tercih etti” diyen CTP Milletvekili Erkut Şahali, Başbakan’ın söylemlerindeki “şakaları” Meclis kürsüsüne taşıdı.

Şahali, “Come on Ers”, “Bilmediğin düğmeye basmayacan” gibi sözlerden sonra bu konuşmayı yaptığını söyledi.

“Come on Ers”i kendisinin dile getirdiğini anımsatan Başbakan Tatar ise “Sen bunu buraya taşıyarak benim reklamımı yapıyorsun. Gülümsetiyorum, yumuşatıyorum, kendimi kabul ettiriyorum ben. İddia ediyorum başka partilerde de beni çok sevenler var. Kimseyle gerginliğim olmaz, benim anlayışım budur” dedi.

Amacının siyasette şakanın yerinden bahsetmek olduğunu dile getiren Şahali, “KKTC halkının, Meclisinin ve siyasetinin Sayın Başbakan’dan, en azından zaman zaman, ‘başbakanmış gibi’ konuşmasını istediğini anlatmak istediğini” söyledi.Şakalarla bezeli konuşmalar arasında nerenin ciddi olduğunu anlamayabilmek için böyle bir başlık seçtiğini dile getiren Şahali, Kıbrıs konusu konusundaki açıklamaları örnek verdi.Şahali, “Come on Ers”, “Bilmediğin düğmeye basmayacan” gibi sözlerden sonra bu başlığın sorun olmaması gerektiğini düşündüğünü ifade etti.

“Her fırsatta esprileriyle bizi gülümseten Sayın Tatar dün dokunulmazlığın kaldırılması konusunda susmayı tercih etti” diyen Şahali, bunu manidar bulduğunu anlattı.“Siz bu ülkenin başbakanısınız” diyen Şahali siyasette itibar kaybının sadece bugünkü siyasetçilerden kaynaklanmadığını ancak sadece bugünkü siyasetçilerin bu durumu çözebileceğini belirtti.Erkut Şahali, Başbakan’dan verilere dayalı ve ciddi şekilde açıklamalar yapmasını istedi.

“Come on Ers”i kendisinin dile getirdiğini anımsatan Başbakan Tatar ise , “Sen bunu buraya taşıyarak benim reklamımı yapıyorsun. Gülümsetiyorum, yumuşatıyorum, kendimi kabul ettiriyorum ben. İddia ediyorum başka partilerde de beni çok sevenler var. Kimseyle gerginliğim olmaz, benim anlayışım budur” dedi.“Detaylı, ayrıntılı, doyurucu konuşmalar da yapılıyor. Lütfen bizim hakkımızı yemeyin” diyen Başbakan Tatar, doğru bir iş yapılacaksa hep birlikte çalışmak gerektiğini dile getirdi.