SADECE BAYRAK GELMEMİŞ … KAMERAMANIN TESTİ POZİTİF !

20 Temmuz 1974 Türkiye’nin adaya askeri müdahalesinin yıldönümü kutlamaları nedeniyle Türkiye’den adaya gelen  ismi açıklanmayan görevli kameramana yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı !

Mersin’in Anamur Belediye Başkanı MHP’li Hidayet Kılınç, 20 Temmuz 1974 Türkiye’nin adaya askeri müdahalesinin  46. yıl dönümü anısına düzenlenen etkinlik için Anamur’a gelen bir kameramanın Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine, kendisini ve özel kalem müdürlüğü çalışanlarını karantinaya aldıklarını açıkladı.

46. yıl dönümü anısına İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü ile Anamur Belediyesi, Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen’in de yüzücü olarak katıldığı, “Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs’a” etkinliği düzenledi.

18 Temmuz günü Anamur’da  çekim ekibinde yer alan, ismi açıklanmayan görevli kameramana yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. KKTC’de düzenlenen törene katılan ekip, 20 Temmuz akşam saatlerinde deniz yoluyla Anamur’a geldi.

Testi pozitif çıktığı belirlenen kameraman, sağlık ekiplerince yapılan kontrolden sonra Mersin Şehir Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

 Kaynak: www.sozcu.com.tr

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/anamur-belediye-baskani-kilinc-ve-ekibi-karantinada-5944377/?fbclid=IwAR2e0aWnHV00QwAXenkqhf5DWJKnaZKBrLYzv84cM74lJS9kKyDBc0Urovc