NAYLON GÜNDEM

İsmail Özuçar ile tarafsız, yalansız, ayarsız haber…

Bu yazıda yazılanların hepsi, tamamen kurgudur ve gerçekle hiçbir ilgisi yoktur” diye başlayan yazılarda mutlaka gerçeklik payı vardır. Abartılı öğeler kullanılmıştır ya da benzerlik kurulmuştur. Ama zaten bu giriş cümlesi mizah içeren bir giriştir. Mizahta da mutlaka abartı vardır. Abartı unsurları içeren absürt öğeler mizahın tuzu biberidir. Absürtlük, çok ciddi bir durumla çok komik bir durumu çakıştırmak ve ortaya hem gerçek hem de saçma bir olay çıkarmaktır. İnsanlar buna sadece gülmez, bundan rahatsız da olur.

“Bu yazıda yazılanların hepsi tamamen kurgudur ve gerçekle hiçbir ilgisi yoktur”.

Evet sevgili okurlar, naylon haberle sizlerleyiz. Bu hafta da yine coğrafyamız taze olaylara gebe. İşte haberlerimiz  şöyle:

  • Geçtiğimiz genel seçimlerde en yüksek oyu almasına karşın herkesi kendine küstüren ve kimseyle hükümet kuramayan Ubepe Genel Başkanı İseyin Közgürgün’ün, milletvekilliğini bırakacağı ve RTE’ye yakınlığıyla bilinen TV8’de, yeni eşi İnci Pars’la birlikte “Delikanlı” adlı dizide başrol oynayacağı söylentiler arasında… Dizinin Arka Sokaklar’dan sonra en uzun dizi olacağı ve tam 700 bölüm süreceğinden korkuluyor… Netflix şimdiden TV8 ile anlaşma çabasında…
  • Cetepe Genel Başkanı ve yeni Başbakan Tuphohe Erhürman hükümet başkanlığından çekileceğini çünkü kendisine MARVEL evreninden reddedemeyeceği bir teklif yapıldığını açıkladı. Yeni çizgi roman karakteri “ERHÜR MAN” a hayat vereceği konuşulan Tuphone’un öncelikleri arasında “polisin sivile bağlanmasının bulunmadığı” şimdilik sadece küçük çapta ve ucuz kahramanlıkların peşinde olduğu öğrenildi.
  • 2005’ten bu yana milletvekilliği ve bakanlık yapan Cemal Dürrüst’ün yeniden okula başlayacağı öğrenildi. Dürrüst okula yeniden başlayışının “Baba beni okula gönder” kampayası ile ilgili olmadığını ve tamamen kendi insiyatifiyle okula başladığını kaydetti. Eğitim bakanlığı bu konu ile ilgili hemen alarma geçip; 10 yıldan fazla milletvekilliği ve bakanlık yapmış öğretmenlere “okulun yolu” adlı belgesel filmi göstereceği öğrenildi.
  • Türkiye televizyonlarında milyonları ekran başına çeken, ciddi bilimsel ve felsefik tartışmaları konu alan Adnan Oktar ve Kedileri’nin bundan böyle Yedepe milletvekili Berkan Zaloğlu tarafından sunulacağı öğrenildi. Berkan Zaloğlu’nun kadınlara karşı erkekçe diklenişinin Akepe kanadında ilgiliyle karşılandığı ve bu şekilde ödüllendirildiği öğrenildi. Adnan Oktar “meaşallah, e inşallah” hakkını yargıda arayacağını dile getirdi.
  • Afrika Gazetesi’ne yapılan saldırılarla ilgili mahkeme süreci devam ederken Yedepe Genel Başkanı ve milletvekili Ertan Tarraklı, yaptığı açıklamalarla TC Cumhurbaşkanı RTE’yi yanına çekmeye çalışırken hızını alamayıp “bu mahkemenin sonucunun ABD Başkanı Turmp’a, Rusya Devlet Başkanı Putin’e, taçsız kral Pele’ye, ekranları başında bizi izleyen tüm seyircilere, beni hep destekleyen aileme ve yarışmacı arkadaşlara cevap olacağını belirtti. Sunucunun uyarmasıyla kendine gelen Tarraklı sözlerini “pandalar ölmez vatan bölünmez” diye sonlandırdı.
  • 4’lü hükümetin 3 temsilcisi art arda, üst üste, peşi sıra ve aralıksız “bet salonlarının kapatılmasının önemi” ile ilgili açıklama yapıyor. Ama esasında bu salonları kimin kapatacağı bilinmiyor. Henüz bir açıklama yapmayan 4. Hükümet ortağı Sertar Finktaş’ın ise dün yaptığı bir bette 2 maça kaldığı, eğer kaybederse bet salonlarını kendisinin zaten bizzat kapatacağı haberi hızla yayılıyor. Salonlar kapatıldığındaysa binaların artık lahmacun salonu olarak kullanılacağı konuşulmakta. Eski bakan Pözdemir Barova durumdan memnun.
  • Türk dil kurumu şu iki cümleyi açıklarsa Türkçe’de yeni bir çığır açacaklarını kaydetti:

Hüseyin Özgürgün: “Ters işleyerek demokrasiden bahsedilemez”

Serdar Ortaç: “Aşk bu kızılötesi, yaralı müzesi hareket edemem”

  • Birçok kesim tarafından boykot edilen Büyükkonuk Belediye Başkanı Özker Yernaroğlu’nun Afrika’ya saldıran kişilere mahkemede kefil olmasının ardından bu sanıkların aldığı para cezasını ödeyebilmeleri için belediye bünyesinde bir fon oluşturduğu öğrenildi. Eğer siz de bu fona katkıda bulunmak istiyorsanız “faşist” boşluk “kefil” yazın 1010’a gönderin, bu kampanyaya destek olun.
  • Ünlü seri film İndiana Jones’un yeni filmi yolda! Filmin başrol oyuncusu Harrison Ford yaptığı açıklamada yeni film için Akepe Gençlik Kıbrıs’tan ilham aldıklarını dile getirdi. Filmde ünlü kaşif İndiana Jones torunuyla birlikte seçime girmeye dahi hakkı olmayan başka bir ülkenin partisi olan Akepe Gençlik’in Kıbrıs’ta ne işi olduğunu araştıracak. Filmin finali için eleştirmenler “filmin sonu başından belli” yorumunu yaptı.

smile_ozucar@hotmail.com