NAYLON GÜNDEM

İsmail Özuçar ile tarafsız, yalansız, ayarsız haber…

Bu yazıda yazılanların hepsi, tamamen kurgudur ve gerçekle hiçbir ilgisi yoktur” diye başlayan yazılarda mutlaka gerçeklik payı vardır. Abartılı öğeler kullanılmıştır ya da benzerlik kurulmuştur. Ama zaten bu giriş cümlesi mizah içeren bir giriştir. Mizahta da mutlaka abartı vardır. Abartı unsurları içeren absürt öğeler mizahın tuzu biberidir. Absürtlük, çok ciddi bir durumla çok komik bir durumu çakıştırmak ve ortaya hem gerçek hem de saçma bir olay çıkarmaktır. İnsanlar buna sadece gülmez, bundan rahatsız da olur.

“Bu yazıda yazılanların hepsi tamamen kurgudur ve gerçekle hiçbir ilgisi yoktur”.

Evet sevgili okurlar, naylon haberle sizlerleyiz. Bu hafta da yine coğrafyamız taze olaylara gebe. İşte haberlerimiz  şöyle:

 • Ülkemizde, Bertan Zaroğlu’nun vatandaşlığının hukuka aykırılığının araştırıldığı bu günlerde NASA kırmızı alarmda! Resmi açıklamasında NASA: “Zaroğlu’nun KKTC vatandaşlığının düşeceği günü bekliyoruz. Kendisini derhal ABD vatandaşlığına geçirip anatomik yapısını inceleyeceğiz. Hiç doğuştan asker görmemiştik. Kaptan Amerika bile biliyorsunuz ki sonradan asker oldu. Kendisine ABD parlamentosunda milletvekilliği dahi vermeye hazırız” dedi. Söylentilere göre Zaroğlu, ABD Ordusunda emirleri direkt olarak Trump’tan alacakmış. Zaroğlu konu ile ilgili “Sayın Erdoğan alınmasın ama kendisinden sıkılmıştım zaten, yeni direktiflere hazırım” açıklamasında bulundu.

 

 • Türkiye Cumhuriyeti’nde Tayyip Erdoğan’ın küçük bir çocukla ilgili “şehit olursa bayrağı da inşallah öretecekler” açıklamasından sonra yeni yasa tasarısı hazırlığı:
 1. Askerlik yaşı erkeklerde 4 yaşa indirilecek,
 2. Kızlar 6 aylık kınasının ardından evlenebilecek,
 3. Herhangi bir darbe girişimini önlemek amacıyla silah taşıma izni 0-6 yaşa çekilecek,
 4. Bar vb. işletmelere giriş 40 yaş ve üzerine çıkarılacak,
 5. Kuran kursu 0-3 yaşta başlayacak, (biberondan kesilir kesilmez olması çocuğun dini gelişimi açısından çok önemli)
 6. Kitap okuma yaşı 30 yaş ve üzerine çıkarılacak, (Nihat Hatipoğlu ve Adnan Oktar dışındaki yazarlar)
 7. Okullarda Tayyip Erdoğan İlke ve İnkılapları Tarihi okutulacak.

 

 • Lefkoşa Türk Belediyesi Belediye Başkanı Harmancı’nın dört tane gece kulübünü kapatmasının ardından Pezevenkler Sendikası (PEZEVSEN) Başkanı’ndan açıklama gecikmedi: “Bu işin peşini bırakmayacağız, Harmancı yüzünden hep biz mağdur oluyoruz! Ocağımıza incir ağacı diken zihniyeti kabul etmeyeceğiz! PEZEVSEN olarak yarın belediye binası önüne siyah çelenk bırakacak ve ada genelinde grev ilan edeceğiz. Hayır yani Girne, Omorfo ve Alayköy’deki meslektaşlarımızla aramızda ciddi bir fırsat eşitsizliği var”.

Lefkoşalıya da seslenen PEZEVSEN başkanı: “Savaşın en acı örneklerini yaşadığımız şu günlerde sevişmek devrimci bir eylemdir” açıklamasını da sözlerine ekledi. PEZEVSEN’in önümüzdeki seçimlerde daha uzlaşmacı olarak gördüğü Cetepe ya da Ubepe’nin adaylarını desteklemesi bekleniyor…

 

 • İnci Pars’tan haber bültenimize çağrı:

“Seçimden sonra ortalıktan kaybolan kocamı arıyorum. Uzun boylu, esmer, üçgen vücutlu, ellilerinde ama kırklarında gösteren, genelde öfkeli ama perdelerini kaldırdığında adeta bir ceylan naifliğinde… Hah eskiden de bir dönem başbakanlık yaptı belki oradan tanırsınız”

Kocasını bulana veya getirene yedi yüz bin doların yüzde onunu ödül olarak vereceğini açıklayan Pars “ülkü ocaklarına, Kıbrıs ak gençliğe, genç mücahitler derneğine, emekli mücahitler derneğine hatta orta yaş bunalımındaki mücahitler derneğine (bunalımın ardından kapandı) bile baktım yok yok yok” açıklamasını da sözlerine ekledi. TV 8’de yayınlanacak olan “Delikanlı” dizi setinde kriz yaşanmakta!

 

 • Tekape çok acil genel kurul için bir araya geliyormuş. Muhabirimizin “genel kurulunuzda Afrika Gazetesi’ne saldıranlardan birinin adayınız olması talihsizliğini de görüşecek misiniz” sorusunu Tekape Genel Başkanı Çakıcı “ yook, ne ilgisi var yahu, o şahıs bir kere partiye gizlice sızdı ve kimseye bir şey demeden kendi aklıyla aday oldu, bizimle ne ilgisi var, şimdi yani sizin eve hırsız girse kimseye sormadan, suç sizdedir? Hırsızın hiç mi suçu yok yahu ama?” diye yanıtladı. Partinin genel kurulunun gündeminin ise partinin adıyla ilgili olduğu öğrenildi. Partiyi adeta parçalanma noktasına getiren yeni isim önerileri ise şöyle:
 1. Tekape Çakıcı Güçler
 2. Tekape Süper Güçler
 3. Tekape Kontrolsüz Güçler
 4. Tekape Avengers
 5. Tekape Power Rangers

Çıkacak sonucun ülkeyi ciddi bir devrime sürükleyebileceğinden korkuluyor…

 • Bulut Akacan’ın Kartal Harman ile ilgili “o, para için her şeyi yapar” sözlerinden sonra Kartal Harman’dan açıklama geldi: “Çok mağdurum, bu altı boş açıklamadan; bu çirkin, asılsız, ayarsız, kitapsız, vicdansız, kalpsiz saldırıdan sonra gazetemin tirajı ciddi şekilde zarar gördü. O kadar ki; sırf gazetem satılsın diye adını Haber al Kıbrıs’tan; “Haber ver Kıbrıs”, “Haber sen Kıbrıs”, “Haber et Kıbrıs”, “Ne bir ses ne de Haber Kıbrıs’a” kadar değiştirdim olmuyor olmuyor”. Bulut Akacan’ın ise şu sıralar, kendiyle ilgili asılsız haberleri bir başka gazeteye para vererek yayınladığı öğrenildi.
 • Bir heyetle Afrin’i ziyaret edeceğini açıklayan Zorlu Töre’nin yanındaki heyetle birlikte yanlışlıkla Afrin’e, Esad’ın güçleriyle birlikte girdiği, gofa geldiği, orda kaldığı ve geri dönmeyeceği öğrenildi. Töre’nin, geçen hafta Afrin’de bir cenazede ağladığının ve ardından da bir düğünde çiftetelli oynadığının görüldüğü söylentiler arasında.