Maradona , Messi’den Işık Yılı Geride

Dünya Kupası B Grubu’nda mücadele eden İspanya’nın İran’a karşı aldığı galibiyet sonrası Sergio Ramos açıklamalarda bulundu.

 Oynadıkları zorlu maça değinen İspanyol kaptan, kendisini eleştiren Diego Maradona’ya cevap verdi. Grupta İspanya’nın İran’ı 1-0 mağlup ettiği maçtan sonra basın mensuplarına konuşan İspanyol stoper Sergio Ramos: “Başka şekilde kazanmak isterdik, İran süreyi eritmeye çalıştı. Sahadan mutlu ayrılıyoruz, şimdiki hedefimiz grubu lider bitirmek ve buna bir adım daha yaklaştık. Kendimizi hala her açıdan geliştirmemiz gerekiyor” dedi.

 Maradona’nın Ramos hakkında Godin gibi bir lider ve yıldız olmadığına dair hafta başında yaptığı eleştirilere karşılık veren İspanyol oyuncu: “Maradona’ya saygı duyuyorum çünkü tarihin en iyilerinden biri. Bence o bir dahiydi, ancak Arjantinlilerin de bildiği gibi Maradona, Messi’den ışık yılı kadar geride.” diyerek Messi’nin Arjantin tarihinin en iyisi olduğunu belirtti. 2005 yılından beri İspanya Milli Takımı’nda görev alan 32 yaşındaki başarılı oyuncu, ülkesinin formasını 158 kez giyip 13 gol attı.