“Kurultayda rakibim yok, yol arkadaşlarımla yarışıyorum”

UBP Genel Başkan adayı Hasan Taçoy, bugün düzenlenen basın toplantısı ile manifestosunu açıklayarak, “Kurultayda rakibim yok, yol arkadaşlarımla yarışıyorum” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs Postası – ÖZEL HABER

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan adayı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, ‘yola çık’ sloganını kullanarak Genel Başkan adaylığı manifestosunu açıkladı.

Taçoy, sözlerine dün akşam Hatay’da gerçekleşen patlamayı kınayarak başladı.

UBP içerisinde birçok görevde bulunduğunu ve 30 yılı aşkın süredir devam eden görevleri sonucunda Genel Başkan yarışına kadar uzandığını belirten Taçoy, “Bu süreçte daha iyi bir UBP, refah bir ülke iddiası ile kurultay yarışına girdik. Aday arkadaşlarımız benim rakibim değil, yol arkadaşımdır” dedi.

“ZOR BİR YOLA ÇIKTIK ÜLKE YANGIN YERİ”

Taçoy, “Zor bir yola çıktık, ülke yangın yeri” diyerek “Bu krizden ülkeyi çıkaracak, tek iktidar UBP’nin içerisinde olduğu iktidardır.  Güçlü bir iktidar ve sorun çözen bir hükümet kuracağız” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan adayı Taçoy, yeni bir ideal için yola çıktığına işaret ederek, “Tek başına UBP iktidarı için, sahiplenen, yenilikçi, gençlerimiz ve kadınlarımız için, egemenlik için, Kuzey Kıbrıs için yola çık…” diyerek ‘yola çık’ sloganını kullandı.

“SOSYAL HUKUKA UYGUN, LAİK BİR DEVLET”

Birlik, beraberlik ve ülke bütünlüğü çerçevesinde çalışacağını vurgulayan Taçoy, “Sosyal hukuka uygun, laik bir devlet” kuracaklarını ve tüm yurttaşların rahatlığını sağlamak adına çalışacağını aktardı.

Ülke olarak zor bir dönemden geçildiğini aktaran Genel Başkan adayı Taçoy, yeni kararlara ve vizyonlara ihtiyaç olduğuna değinerek “Bunu UBP başarabilir…” dedi.

“ADİL VE ÖZGÜRLÜKÇÜ BİR UBP…”

“Adil ve özgürlükçü olan parti vizyonu ve misyonunu yeni zaman göre düzenleyen, otoriteri sağlayan bir UBP” ifadelerini yer veren Taçoy, ülkede birçok önemli projeye imza atan bir parti olduğunu dile getirdi.

UBP Genel Başkan adayı Hasan Taçoy, UBP’nin aynı zamanda siyaset okulu olacağını aktararak tüm gelişmeleri gören ve sahiplenen bir anlayışta yoluna devam edeceğin altını çizdi.

“ÜRETENİN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ”

Taçoy manifestosunda şu ifadelere yer verdi:

“Köy köy, mahalle mahalle üreten insanlarımızın önünü açacağız. Halkın eşitliğini, özgürlüğünü, güvenini, egemenliğini kayıtsız bir şekilde koruyan bir parti olacağız. Halkımızın oyun kurucu olması için aktif bir şekilde adımlar atacağız. Ana vatan Türkiye ile birlikte haklarımızı ihlal edenlerin karşısında olacağız.

Sadece UBP için değil ülke içinde de birleştirici politikalara ihtiyaç var. Ben değil biz olacağız. Ekip çalışmasına hep önem verdim bundan sonra da böyle olacak. Kurultayımız tüm ülkeye hayırlı olsun…”

Kaynak – https://www.kibrispostasi.com/c35-KIBRIS_HABERLERI/n353523-hasan-tacoy-genel-baskanlik-manifestosunu-acikladi-kurultayda-rakibim-yok-yol-arkadaslarimla-yarisiyorum