KTÖS , YARIN BAZI OKULLARDA UYARI GREVİ YAPACAK

KTÖS, yarın bazı okullarda 08:00-11:00 saatleri arasında uyarı grev gerçekleşecek.Grevle ilgili Sendika tarafından yapılan açıklama şöyle:

Ülkemize giren nüfusu kontrol edemeyen, hükümetlerin eğitim ve sağlığı planlayamaması öğretmen eksikliğinin temel nedenidir. Bu gerçeğe Türkiye’nin eğitim ambargosu da eklenince durum tam bir kaosa dönüşmüştür.

Geçtiğimiz günlerde pek çok okulumuzda öğretmen eksikliğinin devam ettiğini pazartesi mesai bitimine kadar öğretmenlerin tamamlanmaması durumunda öğretmen eksikliği bulunan bazı okullarımızda greve gitmek zorunda kalacağımızı açıklamıştık.

Yaşadığımız süreçte sendikamız öğretmen atamalarının yapılabilmesi için tüm bürokratik süreçleri takip etmiş atama yetkilerinin alınabilmesi için gerekli girişim ve incelemeleri yapmıştır. Ancak hükümetin beceriksizliğinden dolayı bu yetkilerin bir türlü çıkmamış olması tam bir KKTC yansıması olarak karşımızda durmaktadır.

Yaptığımız tüm girişim ve uyarılarımıza rağmen okullarımızda öğretmen eksiklikleri devam etmektedir. Öğretmenlerimizin göstermiş olduğu sabır ve hoşgörünün sonuna geldiğimizi belirtmek isteriz. Bundan dolayı aşağıda ismi geçen okullarımızda yarın (16 Ekim Salı) 08:00-11:00 saatleri arasında uyarı grevimiz gerçekleşecektir. Öğretmenlerin tamamlanmaması durumunda Çarşamba gününden itibaren greve yeni okullarımız da eklenecektir. Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

Dipkarpaz İlkokulu,Alasya İlkokulu,Şht. Tuncer İlkokulu,Şht. Zeki Salih İlkokulu,Güvercinik R. R. Denktaş İlkokulu.