KTÖS: YAPTIKLARI HAKARETLERİ TC YETKİLİLERİNE AYNEN İADE EDER, ESEFLE KINARIZ

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, “Kıbrıs Türk toplumuna karşı Sayın Mustafa Akıncı nezdinde yapılan saygı sınırlarını aşan, siyasi irademize yönelik aşağılayıcı ithamlarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine yaptıkları hakaretleri aynen iade eder, esefle kınarız” dedi. Açıklama şöyle:

Cumhurbaşkanı Sn. Mustafa Akıncı’nın “barışı ve diyaloğu” savunan açıklaması üzerine başta Türkiye Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere TC yetkililerinin saygı sınırlarını aşan açıklamaları bizlere yaşadığımız gerçekleri bir kez daha hatırlatmıştır.

Yıllardan beridir Kıbrıs Türk toplumunu “siyasi rehine” olarak kullanıp adamızın bölünmüş kalması için uğraş veren TC yetkilileri, açıklamaları ile adanın kuzeyinde bağımsız devlet dedikleri KKTC’yi tanımadıklarını, burada kurulan rejimin başındakileri kukla olarak gördüklerini, buraya yığdıkları nüfusun her an Kıbrıslı Türklere yönelik kullanmak istediklerini itiraf etmişlerdir. Düne kadar oturdukları koltukları “Hoca Efendi” dedikleri Fetullah Gülen’e borçlu olanlar şimdi Sn. Akıncı’yı tarih bilmemekle suçlayacak kadar ileri gitmişlerdir. Sn. Akıncı’nın açıklamaları sonrası Türkiye yetkililerine yağcılık yapmak için eleştiri sırasına girenler ise bu ülkede işbirlikçiliğin, kuklalığın ve jurnaciliğin, ne boyutta olduğunu bize göstermiştir.

Bilinmelidir ki, Kıbrıs Türk toplumu Kıbrıs’ta siyasi eşitlik ve özgürlük kavgası vermektedir. Bu mücadele sadece Kıbrıslı Rumlara karşı değil, Kıbrıs Türk toplumunu biat eden bir güruh olarak görüp savaş çığırtkanlığı yapan Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve AKP yetkililerine karşı da mücadele vermeye devam edecektir. Kıbrıs sorunu aslında sadece Kıbrıslı Rumlarla değil, Türkiye yetkilileri ile hesaplaşarak çözülebileceği bu açıklamalarla bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Kıbrıs Türk toplumuna karşı Sn. Mustafa Akıncı nezdinde yapılan saygı sınırlarını aşan, siyasi irademize yönelik aşağılayıcı ithamlarda bulunan TC yetkililerine yaptıkları hakaretleri aynen iade eder, esefle kınarız.

Saygılarımla

Şener Elcil

KTÖS Genel Sekreteri