KTÖS: “IRKÇILIK VE MİLLİYETÇİLİK ÜLKEYE KAN VE GÖZYAŞI GETİRDİ”

KTÖS, Taşınmaz Mal Komisyonu’nun uluslararası hukuk gereği Kozanköy’de 78 yaşında bir Kıbrıslı Rum’a malını iade etmesi ve iade edilen arazi üzerine mal sahibi Rum’un inşaat başlatması ile ilgili yaşananların, “ülkedeki işbirlikçilerin anlayışını”  tam anlamı ile ortaya koyduğunu belirtti.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil yazılı açıklamasında,  ganimet düzeninde yaşamayı alışkanlık haline getirdiğini belirttiği  bazı siyasetçilerin, “Rumlarla yaşayamayız” gibi bir söylemin arkasına saklanıp provokasyon yapmaya giriştiğini söyledi. Elcil, şunları kaydetti:

Taşınmaz Mal Komisyonu’nun uluslararası hukuk gereği Kozanköy’de 78 yaşında bir Kıbrıslı Rum’a malını iade etmesi ve iade edilen arazi üzerine mal sahibi Rum’un inşaat başlatması ile ilgili yaşananlar ülkemizdeki işbirlikçilerin anlayışını tam anlamı ile ortaya koymaktadır.

Ganimet düzeninde yaşamayı alışkanlık haline getiren, işbirlikçi bazı siyasetçilerimiz “Rumlarla yaşayamayız” gibi bir söylemin arkasına saklanıp, provokasyon yapmaya girişmişlerdir. Ellerinde tuttukları ganimetten vazgeçmek istemeyen, halkın kanı ve gözyaşı üzerinden siyaset yapan, mezarlık mezarlık ve düğün düğün gezip oy avcılığına soyunan bu işbirlikçiler bir kaşık suda fırtına koparmaktadırlar. Özellikle dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda hükümetin attığı doğru adımın sonucunda sıranın kendilerine de geleceğini bildikleri için softa şaşırtması ile dikkatleri başka tarafa çekmeye çalışmaktadırlar.

Yargıdan kaçmayı hedefleyen Türkiye’de yaptıkları ve basında da yer alan Sn. Zorlu Töre’nin puro kaçakçılığı ile ilgili ve Sn. Ersin Tatar’ın koyun kaçakçılığı ile ilgili davaları konusunda halkımıza neden bilgi vermemektedirler? Sn. Ersin Tatar neden İngiltere’ye gitmekten sakınmaktadır?

Afrika Gazetesi’ne yapılan saldırı sonrası saldırganlarla samimi pozlar verip, resimler çektiren Sn. Ersin Tatar bunun hesabını vermeden bize milliyetçilik dersi vermeye kalkmaktadır.

Bilinmelidir ki ırkçılık ve milliyetçilik bu ülkeye kan ve gözyaşı getirmiştir. Bugün bize milliyetçilik satmaya çalışan ve provokatörlük yapan Sn. Zorlu Töre ve Sn. Ersin Tatar’ın dokunulmazlıkları derhal kaldırılmalıdır