KTÖS, İLERİCİ GÜÇLERİ FAZIL ÖNDER’İ ANMA ETKİNLİĞİNE DAVET ETTİ

KTÖS, 24 Mayıs Cuma akşamı sendikacı, gazeteci ve işçi önderi Fazıl Önder’i anacak. KTÖS Genel Sekreteri Şener Ecil , yazılı açıklamasında “24 Mayıs, Kıbrıs tarihinde sendikacı, gazeteci ve işçi önderi Fazıl Önder’in katledildiği kara bir gündür” ifadelerini kullandı.Elcil ayrıca ileri güçleri Fazıl Önder’i anmak ve faşizmin bu ülkede yarattığı yıkımı tekrardan hatırlatmak için 24 Mayıs Cuma akşamı saat 18.00’de Lefkoşa’da Fazıl Önder Meydanı’nda buluşup, katledildiği yere yürümeye davet etti.Açıklama şöyle:

24 Mayıs, Kıbrıs tarihinde sendikacı, gazeteci ve işçi önderi Fazıl Önder’in katledildiği kara bir gündür.

Fazıl Önder’in katledilmesi, Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum toplumlarını birbirinden koparmak için uğraş veren ve emperyalist güçler tarafından beslenenlerin ve faşist güçlerin adada yarattıkları terörün bir sonucudur. Demokrasiyi içine sindiremeyen, Kıbrıs Türk toplumu içindeki demokratik, ilerici insanları silah zoruyla susturmayı kendine hedef seçen faşistler, bunu asla başaramamışlardır. Fazıl Önder vahşice katledilmiş, fakat evrensel, ilerici fikirleri yaşamaya devam etmiş, bugünün ilericilerine ışık tutmaya devam etmektedir.

Fazıl Önder’i anmak ve faşizmin bu ülkede yarattığı yıkımı tekrardan hatırlatmak için 24 Mayıs Cuma akşamı saat 18.00’de Lefkoşa’da Fazıl Önder Meydanı’nda buluşup, katledildiği yere yürüyoruz.

Bu çerçevede tüm ilerici güçlerin anma etkinliğine katılımını bekliyoruz.