“Kibirden Ölecekler”

Lefkoşa Türk Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Çetin Sadeli, Ali Kişmir’in hazırlayıp sunduğu “Soru-Yorum” programına katılarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Sadeli’nin o açıklamaları;

“Her verdiğim oydan sonra pişman oldum”

Bugüne kadar hiçbir partiye üye olmadım. Her partiye oy verdim ve her verdiğim oydan sonra pişman oldum. Hep vaatler verirler, pembe hayallere kapılırız. Sonra ise hep hayal kırıklığına uğrarız. Ben sağcı solcu diye ayrım yapmam. Çünkü bana göre bu memlekette sağcı solcu yoktur. Aşırıcı sağcı ve solcu geçinenlerden ise korkarım. En tehlikesi onlardır.

“Harmancı’nın dürüst davranmasını beklerdim”

Bugüne kadar gelen giden verdiği sözleri tutmadı. Hep şov amaçlı davrandılar. Biz halkımızın hak ettiği hizmeti alabilmesi için aday olduk. Öncelikle başkan Harmancı’dan bahsedelim. Harmancı “ben yaptım”, “ben ettim” diyor. Harmancı’nın dürüst davranmasını beklerdim. Kadri başkana hakkını vermeliydi ve onun düzeltmeye başladığı yapıyı devraldığını söylemeliydi. Ben Kadri Fellahoğlu ile görüştüm, bilgi aldım ve destek istedim. Bazı kişiler ön plana çıkmaya başladı. Başkan kibirden ve ben yaptım demekten vazgeçmelidir. Benim istediğim başkan dobra konuşsun ve yapabileceklerini söylesin. Tek yaptığı insanları kandırıp da nasıl oy alacaklarını hesaplıyor. Her şeyi çıkıp açık açık söylemesi gerekiyor. “Mali durumları düzelttik, yangınlardan aldık” diyor. Oysa sen yangın söndükten sonra belediyeyi devraldın. Bunu söylese inanınız daha takdir toplayacaktı.

“Sayın Sertoğlu Cemal Başkanı yanına almakla maça bir sıfır geride başladı”

Hasan Sertoğlu’nun kişiliğine diyecek bir şeyim yoktur. Cemal Başkan da çok iyi adamdır. Ancak bir sebepten dolayı belediye onun döneminde battı. Sayın Sertoğlu Cemal Başkan’ı yanına almakla maça bir sıfır geride başladı. Ben olsam bunu yapmazdım. Arkadaşlık başka, iş başka! Koop sürecinde halkı birbirine soktu. Siyasilerimiz çıktı ve açıklamalar yapıp bunun olmayacağını söyledi. O dönemde “Evredomuyuk” diyen adam bugün 360 derece dönerek bu işten vazgeçti. Yapamayacağın bir şey için söz vermeyeceksin. Yüzü mahkeme duvarı. Gülen yüzlü değil. Ciddi ol ama haklın arasına in ve halkı dinle. Bunlar sadece seçim zamanı halkın arasına inerler. Kibirden ölecekler.

“Gencay Hanım bugüne kadar evini bile süpürmedi”

Gencay hanımı ben şovmen olarak görüyorum. Dünya temizlik gününde çıkmış gazetelerde elinde süpürge ile dolaşıyor. Allah bile kabul etmedi eli kırıldı. Belki de bugüne kadar kendi evini süpürmedi da Lefkoşayımış süpürecek. Hep şov bunlar