“Kamu ve özel sektörde rotasyona geçişle ilgili Bakanlar Kurulu’nu genelge yayınlamaya çağırıyoruz”

Memur-Sen, Bakanlar Kurulu’nu, kamu ve özel sektörde rotasyona geçişler ilgili olarak alacağı kararlara istinaden genelge yayınlamaya çağırdı.

Memur-Sen, yazılı basın açıklamasında yaparak, Covid-19 vakalarının artış nedeniyle kamu ve özel sektörde alınması gereken tedbirler ve rotasyona geçilmesi ile ilgili hükümetten talepte bulunmuştu.

Memur-Sen, kamu ve özel sektörde rotasyona geçişle ilgili olarak Bakanlar Kurulu’nun bu konuda alacağı karara istinaden genelge yayınlamaya çağırarak, “aksi takdirde yaşanacak kaosun tek sorumlusu, çalışanlar değil, bir bütün olarak hükümet olacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Memur-Sen’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Memur-Sen olarak uygulamada, kamuya bağlı Bakanlık ve Müdürlüklerde bir keyfilik ve karmaşa gözlemlemekteyiz. Bu konu İTA Amirlerinin keyfiliğine bırakılamayacak kadar ciddidir.

Bu uygulamada, Hükümet ortağı Bakanlıkların verdiği ve/veya vermediği müdürlüklerde farklı uygulamalara tanık olmaktayız. Bu durumda kamu çalışanları arasında güven bunalımına ve verimin düşmesine neden olmaktadır. Bu sözde karara, hükümet ortakları arasında bile bir uyum yoktur.

Resmi tarafı ivedi olarak bu konuyu yasal zemine kavuşturacak kararları almaya çağırıyoruz.”