İlkokullararası Satranç Şöleni 28 Nisan’da Gerçekleştiriliyor…

Duyuru;

İlkokullararası Satranç Şöleni 28 Nisan’da Gerçekleştiriliyor…

Milattan sonra 6. yüzyılda Hindistan’da ortaya çıkması ile birlikte günümüze kadar gelmiş ve insanın zeka gelişimine katkısı olmuş oyunların başında satranç gelir. Spor, okul dışı etkinlikler, dil, sanat ve müzik etkinliklerinin yanısıra satranç gibi akıl ve zeka oyunları, çocuklarımızı eğlendirirken zihinsel olarak gelişmesini de sağlamaktadır.

Satrancın çocukların ufak yaşlarından itibaren zihinsel, düşüncesel, bilişsel ve duygusal gelişimlerinde olumlu yönde etki ettiğini; odaklanma ve konsantrasyonu artırdığını; sabırlı olma ve düşünceli olmayı sağladığını; öğrenciyi daha iyi davranışlar sergilemeye teşvik ettiğini ve çocuğun özgüveni geliştirdiği bilimsel bir gerçekliktir.

KTÖS olarak, çocuklarımızı erken yaşta akıl ve zeka oyunlarıyla tanıştırmamız gerektiği düşüncesinden yola çıkarak, satrancın eğitim sistemimiz içerisinde uygulamalı olarak kesintisiz yer alması gerektiği düşüncesindeyiz.

Satrancın eğitim sistemi içerisindeki yerinin güçlendirilmesi adına, öğretmenler ile öğrencilerin aynı takımda yer alacağı bir satranç etkinliği düzenlemesine katkı koymaktan onur duyarız.

Bu anlamda, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın 50. yılı ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Kooperatifi’nin 60. yılı kuruluş etkinlikleri çerçevesinde KTÖS İlkokullararası Satranç Şöleni 28 Nisan 2018 Cumartesi günü KTÖS Lefkoşa Lokalinde gerçekleştirilecektir.

Burak Maviş

KTÖS Eğitim Sekreteri

 

Turnuvanın detayları:

Yer: KTÖS Lokali

Turnuva tarihi: 28 Nisan Cumartesi

Turnuva başlangıç saati: 10.00

Yaş:  6 -11 yaş

 

Takımlar  4 kişiden oluşacaktır. İsteyen bir yedek öğrenci getirebilecektir. (1 öğretmen + 3 öğrenci)

 

İletişim: Çağın Akgür – 05338643160