Erhürman Seçim Tarihini Verdi: 7 Ocak 2018

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün ‘erken seçim’ çağrısına bir kez daha yanıt verdi ve seçim tarihi 7 Ocak dedi.
7 Ocak mümkün görünen en erken tarihtir diyen Erhürman “Bu tarihi öneriyoruz. Meclis’te de önereceğiz. Başbakan tarih istedi, 7 Ocak’ı veriyoruz.” dedi.
Erhürman, yasal olarak mümkün olan en erken tarihte seçim için UBP’nin Meclis komitesindeki sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini de söyledi. “Yasal olarak 24 Aralık da mümkündür ancak bu tarih yılbaşından hemen öncedir diye, biz özellikle 7 Ocak tarihini verdik, eğer isterlerse 24 Aralık da olur” diyen Erhürman, Meclis’te Seçim Yasası’nın görüşüldüğü komitede UBP’nin hem başkan olduğunu hem de çoğunluğu bulunduğunu da belirtti. 
Erhürman, “Sayın Başbakan’ı anlamakta ve ciddiye almakta büyük güçlük çekiyorum. Söylemlerim çok nettir. Şu anda kendi partisinden milletvekili İzlem Gürçağ’ın Komite Başkanı olduğu Seçim ve Halk Oylaması Yasası tartışılıyor. Bunu hemen bitirelim, Meclis’e getirelim” diye konuştu.
ÖZGÜRGÜN:GEREKEN YAPILACAKTIR

KKTC Başbakanlık sayfasından yapılan açıklama ise şöyle:
Başbakan Özgürgün: Ben bir tarih istedim. Sayın Erhürman 7 Ocak tarihini vermişdir. Halkımıza hayırlı olsun. Gereken yapılacaktır.