Duyuru; “Çocuk Futbol Eğitimi (10-12 Yaş) Programı”

“Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikasının 50. yılı ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Kooperatifi’nin 60. yılı kuruluş etkinlikleri çerçevesinde, her iki kurumda eğitim – öğretim faaliyetlerinde yeni perspektif yaratacak ve öğretmenin ve çocuklarımızın geneline hitap edecek aktiviteleri, eğitimleri, şölenleri ve benzeri faaliyetleri desteklemeyi bir görev bilmektedir.

İlkokullarımızda spor etkinlikleri çocukların sağlığı, eğitimi ve fiziksel gelişimi açısından önemli ve etkilidir. Her çocuğun en az bir spor aktivitesi yapabileceği gerçeğinden hareketle, çocukların spora teşvik edilmesi, öğretmenlerin yeni deneyimlerini çocuklara aktarması “ yaparak yaşayarak öğrenme” ilkesi ile de doğrudan ilişkilidir.

Bu anlamda KTFF ve Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği 7 – 11 Kasım tarihlerinde Futbol Federasyonu Salonu’nda yapılacak olan “10-12 Yaş Çocuk Futbol Eğitimi Sertifikasyon Programını” desteklediğimizi belirtiriz. İlkokullarda yan dal alan uygulamasının bir adımı olacağı bu programa öğretmenlerimizin katılımı önemlidir.

KTÖS, öğretmenin ve çocuklarımızın geneline hitap edecek aktiviteleri, eğitimleri, şölenleri ve benzeri faaliyetleri desteklemeye devam edecektir.”

 

Saygılarımızla.

Burak Maviş

KTÖS Eğitim Sekreteri

Çocuk Futbol Eğitimi (10-12 Yaş) Programı – Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası