CTP’li Fikri Toros: “Ersin Tatar seçilirse müzakere süreci zorlaşacaktır”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Fikri Toros, Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı olması durumunda müzakerelerin zorlaşacağını iddia ederek, Mustafa Akıncı’nın yeniden seçilmesi halinde Kıbrıs sorununa yönelik çözümün önünün açılacağını belirtti.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Fikri TorosErsin Tatar’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda müzakerelerin zorlaşacağını iddia etti.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Fikri Toros, ADA TV’de katıldığı bir programda, Mustafa Akıncı’nın cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Kıbrıs sorununa yönelik çözümün önünün açılacağını belirterek, “Ersin Tatar’a oy verirseniz, müzakereleri zorlaştırmış olacaksınız” diye konuştu.

Mustafa Akıncı’nın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi ve uzlaşı arayışı yapmasına rağmen, Rum-Yunan ikilisinin müzakere sürecine çomak sokması halinde, Kıbrıslı Türklerin o zaman hakkını arayabilecek bir konuma geleceğini söyleyen Toros, Uluslararası hukuka sırtımızı çevirmeden, ülke ülke dolaşıp, diplomatik temasları yaparak hak arayışına gireceğiz” dedi ve o zaman BM Güvenlik Konseyi’nin Kıbrıs Türkünü haklı bulup yücelteceğini dile getirdi.

Mustafa Akıncı’nın Türkiye ile ilişkileri bozacağına dair söylemlerle insanların kutuplaştırıldığını aktaran Toros, ne Akıncı’nın ne de Türkiye’nin böyle bir niyeti olmadığını ifade ederek, “Bu laflara inanmayın” dedi.