BAYBORA: SARAY RÜYASINDAN UYANIN!

KTÖS Mali Sekreteri Mustafa Baybora, UBP-HP Hükümetine “SARAY RÜYASINDAN UYANIN” çağrısında bulundu. Baybora’nın yazılı açıklamasının tam metni şöyle:

Kıbrıs’ın kuzeyinde yaratılan sosyal, kültürel ve ekonomik dönüşüm politikaları her geçen gün artmakta ve Kıbrıslı Türkler toplumsal gerilemenin yanında fakirleşmeye devam etmektedir.

Yaklaşık 8 aydan beridir kurdurulan UBP-HP Hükümeti var olan ülke kaynaklarını toplum menfaatine kullanmak yerine, kendi çıkar ve rant çevrelerinin menfaatine kullanmışlardır.

Ülkemizdeki vergi ve gelir adaletsizliği her geçen gün artarken, hayatını asgari ücretle idame etmek zorunda kalan dar gelirli vatandaşın yapılan zamlar karşısında dayanacak gücü kalmamıştır.

Toplumun alım gücünü artıracak ve koruyacak tedbirler vardır. 2018 Ağustos ayında düzenlenen ekonomik çalıştay sonrası ortaya çıkan 90 maddenin uygulanması halinde ‘Asgari Ücret’ kamu görevlilerinin başlangıç maaşına tekabül edecektir.

Ülkedeki sağlık, eğitim ve ulaşım alanlarına yatırım yapılabilecek noktaya gelinecektir.

Siyasi irade hayat bulduğu taktirde, ülkemiz daha yaşanabilir bir noktaya gelebilecektir.

UBP-HP Hükümetine açık çağrımızdır;
Hükümetin başı olduğunu iddia eden Sn. Ersin Tatar’ın ve Başbakan Yardımcısı Sn. Kudret Özersay’ın saray rüyasından uyanıp ülke gerçekleriyle yüzleşmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde bir süre sonra siyasetin tozlu sayfaları arasında yerlerini alacaklardır.

Saygılarımızla

Mustafa Baybora
KTÖS Mali Sekreteri