ARIKLI: POLİSLERİN CİDDİ BİR EĞİTİME İHTİYACI VAR

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu toplandı.YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı Üniversitelerle ilgili aldığı gündem dışı konuşmasında Bertan Zaroğlu ile ilgili konuştu. Arıklı’nın Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

“Bertan Zaroğlu dün yaşanan olayla ilgili olarak şikayetini yaptı.Olayla ilgili çok fazla konuşmak istemiyorum.Polislerin ciddi bir eğitime ihtiyacı var.Polis,insanları adam yerine koymuyor,arkasını dönüp gidiyor.Bir konuya daha değineceğim.Sorumlu mevkide bulunan bizler de dışardaki holiganlara malzeme vermemeliyiz.Belediye başkanları kendi sosyal medya hesaplarından yazı yazıyor.Polis beni yazabilir diyor.Sn Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli aracındaki siyah filmi çıkartsın gitsin cezasını ödesin .O da suç işliyor.Bu çifte standart.”dedi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, yerinden söz aldı, aracı kimin kullandığını sordu.Bunun üzerine Arıklı aracın, Zaroğlu tarafından kiralandığını ancak kendisinin kullanmadığını belirtti. Atakan, “Ceza gayet açık… Şoför olarak belirtilen kişi veya kişiler tarafından kullanmıyorsa araç müsadere edilir. Bu kişiye özel bir uygulama değildir” dedi

Daha sonra Meclis’te sesler yükseldi.
Ardından ise CTP Milletvekili Doğuş Derya’nın talebi üzerine Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay tarafından Milletvekilliği Dokunulmazlığının ne anlama geldiği meclise anlatıldı ve Milletvekillerinin örnek vatandaşlar olması gerektiği vurgulandı.
Erhan Arıklı ile sözlerinin devamında dışarda olay çıkarmaya çalışan ‘Truva Atları’ var dikkat etmeliyiz dedi.