Adnan Oktar’dan Operasyon Açıklaması: Şaşkınım, Seçimlerde Erdoğan’ı Destekledik

Kamuoyunda ‘Adnan Hoca’ olarak bilinen Adnan Oktar ve yüzlerce müridinin gözaltına alındığı bildirildi. Oktar, ‘yaşı küçük çocuklara taciz’, ‘organize suç örgütü kurmak’, ‘uluslararası ajanlık’, ‘kara para aklama’ ve ‘tehdit ve şantaj’ ile suçlanıyor.

Kendisi ve 200 müridi hakkında gözaltı kararı verilmesini değerlendiren Adnan Oktar, seçimlerde Tayyip Erdoğan ve AKP’yi desteklediklerini belirterek “Bu operasyondan Tayyip Bey’in de içişleri bakanının da haberi olduğunu düşünmüyorum. Kırgın değilim ama şaşkınım” dedi.
Oktar’ın Cumhuriyet’e yaptığı açıklama şöyle: “İngiliz istihbaratı uzun süredir bize operasyon yapılmasını istiyor. Bu konuda Türkiye’ye heyet gönderildi. Tayyip beyin İngiltere ziyareti sırasında da bu talep kendisine iletildi. Seçimlerde Tayyip Erdoğan ve AK Parti’yi destekledik. Biz vatanına milletine bağlı insanlarız. PKK’ya, vatan millet düşmanlarına operasyon yapılaması gerekirken bize yapılıyor. Bu operasyondan Tayyip beyin de içişleri bakanının da haberi olduğunu düşünmüyorum. Kırgın değilim ama şaşkınım.”