4 parti başkanı 14.00’te CTP’de toplanıyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın dün Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dan hükümeti kurma görevini almasının ardından koalisyon çalışmaları resmileşmiş oldu.

CTP Genel Başkanı Erhürman, Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit dün akşam CTP Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın ağır grip nedeniyle katılamadığı toplantıda koalisyon protokolü ele alındı. 4 parti başkanı bugün de çalışmalarını sürdürecek.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Merkezi’nde saat 14.00’te bir araya gelecek olan 4 parti başkanının protokole son şeklini vermesi bekleniyor.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman dün görevi aldıktan sonra yaptığı açıklamada, koalisyon protokolünün hemen hemen hazır olduğunu, hükümet programının yazılacağını, hedeflerinin bu çalışmaları en kısa sürede tamamlamak olduğunu kaydetmiş, hafta sonuna kadar en kötü ihtimalle bir sonraki hafta başına kadar hükümeti kurmayı hedeflediklerini belirtmişti.